Atzīstos, man nepatīk mans darbs!

darbs

Domāju, ka šādu atzīšanos varētu veikt ļoti daudz cilvēku visā pasaulē. Tā ir liela veiksme, ja strādā darba vietā un jomā, kas tiešām patīk. Vairums cilvēku tomēr strādā tur, kur var atrast darbu un nopelnīt naudu sevis un ģimenes uzturēšanai.

Rēķini jāmaksā, jāatmaksā hipotekārais kredīts ar nekustamā īpašuma ķīlu, jānodrošina bērniem izglītība utt. Vajadzību ģimenē ir ļoti daudz, tāpēc bieži vien vecāki nevar atļauties būt izvēlīgi darba ziņā, jo prioritāte ir gūt ienākumus. Ja paveicas iegūt darbu, kas patīk un kur labi maksā, tad ir ļoti labi. Ja nē, tad neko, jāsamierinās ar to, kas ir pieejams.

Ko darīt, ja nepatīk darbs, ko ik dienu jādara?

Noteikti nevajadzētu ar situāciju samierināties un uztvert to kā nolemtību, jo vienmēr ir kaut kas, ko var darīt lietas labā.

  • Turpināt strādāt šo darbu, bet paralēli sekot līdzi citām vakancēm, meklējot tīkamāku darbu. Tas ir variants, ko vislabāk izvēlēties tad, ja nav iekrājumu, ja ir ik mēnesi jāmaksā rēķini, hipotekārais kredīts. Tādā veidā nebūs apdraudēti regulārie ienākumi, bet iespējas gadījumā varēs uzsākt darbu citā vietā.
  • Paralēli darbam papildināt savas zināšnas, iegūt citu izglītību, lai būtu iespējas sekmīgāk nomainīt darbu un nokļūt tur, kur vēlaties.
  • Padarīt esošo darbu pēc iespējas patīkamāku. Jāatbild uz jautājumu, kas īsti nepatīk šajā darbā. Tad var rasties idejas, kā to uzlabot. Bieži vien daudz jau var panākt, mainot savu attieksmi, vairāk iedziļinoties. Varbūt var palīdzēt arī kādas praktiskas pārmaiņas darba vidē, kabinetā, dienas grafikā utt.

Kā atrast savu patieso aicinājumu un aizraušanos?

Ja nepatīk savs darbs, bet arī nav nojausmas, kur un ko patiesi gribētu darīt? Kā atrast savu patieso aicinājumu? To var izdarīt tad, ja ieklausās sevī un arī patiesi meklē. Tas būs darbs ar sevi, savu personību, ieskatīšanās savās vēlmēs. Ne vienmēr tas var izdoties paša spēkiem. Vietnē www.cilvekam.lv atrast daudz noderīgas informācijas par šo tēmu, kas var palīdzēt.