Ceļš uz savu sapņu māju nav viegls

Zinu ģimenes un pārus, kuri ilgi meklē savu ideālo mājokli – dzīvokli vai māju. Viņi izstaigājuši neskaitāmus variantus, bet nav atraduši to īsto un vienīgo, kurā ir sajūta – jā, šī ir īstā vieta, kur justies kā mājās, te viss ir ideāli. Mūsu stāsts ir nedaudz savādāks. Zeme, kur gribējām savu māju, mums jau bija. Tā bija no vecvecākiem mantota zeme, kur gribējām dzīvot un audzināt savus bērnus. Tāpēc arī bija skaidrs, ka šeit ir māja jāuzceļ pašiem.

Varu teikt, ka tas mums ir prasījis piecus gadus. Tagad esam finiša taisnē, jo palicis vien tik daudz, kā sakārtot piemājas teritoriju.

Kāpēc tik ilgi?

Jo mēs gribējām visu izdomāt līdz sīkumam, paši uzraudzīt visu procesu, pārliecināties, ka māja atbildīs mūsu vajadzībām. Strādājām kopā ar nelielu celtnieku brigādi, kas bija ļoti profesionāla, bet darbu temps bija salīdzinoši lēns, ar ko mums vajadzēja samierināties, ja gribējām kvalitāti. Mums nevajadzēja māju, kas jau pēc dažiem gadiem prasa remontu. Mums vajadzēja māju, kas stalta un skaista paliks vēl mūsu bērniem un mazbērniem.

Protams, ka darba procesā mums arī nedaudz mainījās idejas un vēlmes. Pamata projekts bija tas pats, bet nedaudz pamainījām interjeru un citas nianses. Tāpat arī meklējām labākos materiālu variantus, jo kvalitāte bija prioritāte. Savu naudu gribējām ieguldīt jēgpilni.

Celtniecības laika kāpumi un kritumi

Ziniet, šie gadi, kamēr cēlām māju un tikām līdz stadijai, kad varam tajā ievākties, nav bijuši viegli. Tie mijušies ar sajūsmas un izmisuma periodiem. Brīžiem šķita, ka nekas neiet uz priekšu, ir dažādas ķibeles viena pēc otras. Bet tad, kad jau ieraudzījām kaut ko gatavā veidā, bija daudz vieglāk iztēloties gala rezultātu. Klāt pie tā visa – vienu reizi mūsu jaunbūve arī tika apzagta. Tika aiznesta liela daļa iepirkto darba materiālu. Tas uz vairākiem mēnešiem iesaldēja būvdarbus, jo vajadzēja līdzekļus, lai iepirktu jaunus materiālus. Tā mēs šos gadus dzīvojām pa kalniem un lejām, bet ar sapni par savu māju, kas palēnām tapa kā tāda putnu ligzdiņa.

Pēdējie soļi – skaists un drošs pagalms

Tagad jau vairākus mēnešus dzīvojam savā jaunajā mājā un esam sagaidījuši to laiku, kad varam pilnvērtīgi iekopt arī piemājas teritoriju. Zālīte bija sasēta jau pagājušajā gadā, tāpēc jau ir skaisti saaugusi, bet es gribēju sataisīt puķu dobes un izveidot apstādījumus. Vēl arī palicis uzstādīt žogu un vārtus. Mūsu izvēle bija bīdāmie vārti, kuriem pievienota vārtu automātika. Kāpēc šāda izvēle, lasiet šajā rakstā, kas mūs iedvesmoja:

https://www.ziemellatvija.lv/reklamraksti/kapec-izveleties-teritorijas-vartus-ar-automatiku-136769.

Vārtu automātika cenas ziņā gan bija dārgāka par citiem risinājumiem, bet nolēmām, ka gribam šo ērtību un drošību, ko tā sniedz. Tomēr arī meklējām, kur vārtu automātikas cena ir izdevīgāka. Atradām “Ripo-Baltic”, kur vārtu automātika cenas ziņā bija daudz izdevīgāka kā citās tirdzniecības vietās. Tā varējām ietaupīt līdzekļus, ko novirzīt citām mājas vajadzībām.