Lietišķais apģērba stils — ko tas īsti nozīmē

Lietišķais apģērba stils

Lietišķais stils apģērbā ir tas, ko stingri iesaka aizvēlēties ikvienam, kurš strādā birojā, ieņem atbildīgu un vadošu amatu, kā arī ir nolēmis veidot savu karjeru, kāpjot soli pa solim uz augšu. Lietišķais stils ir tas, kas veido un ietekmē cilvēka tēlu un reputāciju, tāpēc tā ievērošanā nevajadzētu pieļaut kļūdas.

Neveiksmīgi īstenots lietišķais stils vai tā neeamība, izvēloties statusam un darba videi pilnībā nepiemērotu apģērbu, var nopietni kaitēt karjerai un panākumiem darbā, kā arī tas iedragā apkārtējo vērtējumu, jo vizuālais tēls ir neatņemama koptēla sastāvdaļa.

Ko tad saka lietišķā stila nerakstītie likumi?

  • Izskatam jābūt cienījamam, tādam, kas atspoguļo attieksmi pret darbu, rada vēlmi komunicēt un iesaistīties darījumos.
  • NĒ vulgāriem un pārmērīgiem elementiem. Tas nozīmē, ka apģērbs nedrīkst būt izaicinošs un novērst uzmanību no jums kā sarunbiedra. Sievietēm svārku garumam jābūt apmēram līdz celim, nedrīkst būt dziļš dekoltē, redzama apakšveļa, apģērbs nedrīkst būt pārāk apspīlēts.
  • Tipiskākie lietišķā stila apģērbi sievietēm ir svārki, blūzes, žaketes, klasiska piegriezuma bikses, kleitas, mēteļi. Apaviem vienmēr jābūt ar slēgtu purngalu un ar vidēji augstu papēdi. Vispiemērotākās ir laiviņas.
  • Kāda būtiskā nianse — jo augstāks ir ieņemamais amats, jo augstākas prasības pret apģērba kvalitāti un izsmalcinātību. Tam jābūt ieturētam un nepārprotami jārada cienījama attieksme no padotajiem.
  • Vēl viens nerakstīts likums — nevajadzētu kombinēts vairāk kā trīs krāsas. Un tās labāk izvēlēties tīros toņos, bez rakstiem un zīmējumiem, kas novērš uzmanību. Laba izvēle ir melna, tumši zila, bordo krāsa, pasteļtoņi, baltais. Lai gan pamatu var veidot atturīgu, blūze var būt košākā tonī.
  • Apģērbam vienmēr jābūt labi koptam, kārtīgam, saskaņotam. Tomēr tas nenozīmē, ka jāaizmirst par modi un jauneklīgu tēlu. To visu var veiksmīgi iekļaut lietišķajā stilā, ja izvēlas pareizās detaļas un nepārspīlē.
  • Jāatceras arī ar piemērotām rotaslietām. Tām nevajadzētu būt uzkrītošām, masīvām un lētām. Labāk izvēlēties dažas, smalkas un ļoti kvalitatīvas. Tā var būt zelta vai sudraba ķēdīte, nelieli un klasiskā stila auskari, daži nelieli zelta vai sudraba gredzeni (https://jahonts.com/sudrabs/gredzeni).
  • Svarīgi padomāt ne tikai par apģērba atbilstību lietišķajam stilam, bet arī par to, vai pašai patīk savs tēls, vai ir laba sajūta un pārliecība par sevi. Ja tā nav, tad sekmīgi pildīt darba pienākumus var būt apgrūtinoši.