Pēc ziemas jāveic apkures iekārtu apkope

pavasaris

Mēs visi ceram, ka rit pēdējās apkures sezonas nedēļas, ka saule un siltums tūlīt mūs lutinās tik ļoti, ka būs jāver vaļā logi, jo telpās kļūs pārāk karsts. Aizmirsīsim par apkures rēķiniem, radiatoru regulēšanu un malkas nešanu no šķūnīša. Jā, šai sezonai pietiks. Bet nevajadzētu aizmirst, ka apkures sezonas noslēgums nozīmē, ka priekšā vēl daži svarīgi darbi.

Līdz nākamajai apkures sezonai jāveic apkures iekārtu pārbaude, tīrīšanu un labošana, ja tas ir nepieciešams.

Skurstenis ir jātīra

Par ugunsdrošību vienmēr jādomā īpaši. Dūmvads ir ļoti svarīgs aspekts, lai ēkai būt laba ugunsdrošība. Pēc apkures sezonas ir jāveic dūmvada tīrīšana. Labāk, ja to dara sertificēts skursteņslauķis. Viņš darbu paveiks profesionāli, viņam ir pieejami vajadzīgie instrumenti, kā arī viņš varēs novērtēt, kāds ir dūmvada stāvoklis, vai ir nepieciešams remonts vai pat pilnīga dūmvada nomaiņa. Ļoti bieži vecajās padomju laika mājās ķieģeļu skursteņi ir izdeguši un bīstami, bet vienalga tiek izmantoti. Tādos gadījumos ir obligāti jādomā par dūmvada nomaiņu vai remontu.

Kā nomainīt vai salabot skursteni?

Ja skursteņa stāvoklis ir tāds, ka tas neatbilst ugunsdrošībai, tad jādomā par piemērotākajiem risinājumiem. Ja ir laiks un iespējas, tad ķieģeļu skursteni var pārmūrēt. Bet tas būs laikietilpīgi un ķēpīgi. Kā arī jāatceras, ka modenās apkures iekārtas rada augstas degšanas temperatūras, kas ne vienmēr ir savienojamas ar ķieģeļu skursteni. Tāpēc labāk domāt tālredzīgi un uzreiz izvēlēties izturīgākus materiālus.

Izturīgas, viegli uzstādāmas un arī finansiāli izdevīgas ir nerūsējošā tērauda caurules. Tās var viegli samontēt vajadzīgajā konstrukcija un izmantot gan ārpus telpām, gan iekštelpās. Tērauda caurules pieejamas ar siltinājumu un bez. Tas nozīmē, ka no šīm caurulēm var izveidot gan atsevišķu dūmvadu, gan izmantot caurules kā oderi jau esošajā dūmvadā, palielinot tā izturību un ugunsdrošību.

Nerūsējošā tērauda caurules šobrīd ir ļoti pieprasīts risinājums tieši savas ērtās lietošanas, pieejamo cenu un augstās kvalitāte dēļ. Latvijā viens no zināmiem un klientu atzīnību iemantojušiem tērauda cauruļu ražotājiem ir RGJ. Uzņēmuma produkcija tiek veiksmīgi realizēta ne tikai Latvijā, bet arī eksportēta uz citām Eiropas valstīm.

Ziemai jāgatavojas vasarā

Vasarā jādomā gan par apkures ierīču un dūmvadu tīrīšanu un labošanu, gan arī jāplāno jau nākamās apkures sezonas izmaksas. Ko un cik kurināsiet? Ja izmanojat malku, briketes, granulas vai citu kurināmo, tad izdevīgāk un ērtāk, ja to visai nākamajai ziema sagādāsiet jau vasarā. Tad ar mierīgu prātu varēsiet sagaidīt pirmās rudens dienas, kad jau prasīsies ielaist istabā siltumu, lai patīkamāk un omulīgāk. Vecu vecais teiciens par to, ka ratus taisa ziemā un ragavas vasarā, attiecas arī uz šo situāciju.