Sakop savu darba rakstāmgaldu!

darba-vieta

Kāds izskatās tavs rakstāmgalds birojā? Papīru krāvumi, haoss, līmlapiņas un pa vidu vēl kafijas krūze? Jeb esat no tiem, kuru galds ir ideāls — kā ar lineālus viss nomērīts? Ja mājās varam izpaust savu kārtības vai nekārtības mīlestību, kā vien vēlamies, tad darba vidē ir jarēķinās, ka strādājam kopā ar citiem, ka darba vieta un tās izskats ir viena no mūsu vizītkartēm. Pēc tā, kāda ir darba vieta, arī spriež par pašu cilvēku. Diez vai augsti var vērtēt vadošā amatā esošu cilvēku, kura rakstāmgalds un kabinets ir viens liels juceklis.

Kā iemācīties turēt darba vietu tīru un sakoptu?

  • Veido paradumu nolikt katru lietu uzreiz

Ja pietiekami rupīgi sevī izkopj paradumu katru lietu nolikt uzreiz tai paredzētajā vietā, tad vienkārši jautājums par nekārtību uz darba galda un apkārt tam vispār vairs nav aktuāls. Izdzēri kafiju? Aiznes krūzīti uz virtuvi un izmazgā uzreiz. Sagatavoji dokumentus glabāšanai? Ieliec īstajā mapē un plauktā uzreiz. Nav svarīgi, vai tā ir līmlenta, skavotājs vai mape, tie jānoliek vietās uzreiz pēc izmantošanas. Labi, ja līmlenta vēl netraucē, tad liela mape gan traucē darīt citus darbus.

  • Neturi uz galda neko lieku

Darba galds tikai darba lietām. Un tikai tādām, kas patiešām ir nepieciešamas. Pārējam ierīkot piemērotus plauktus, skapjus, atvilktnes utt. Jo pilnāks ir galds, jo vairāk tam ir tendence piepildīties vēl.

  • Reizi nedēļā notīri datora ekrānu un arī galda virsmu

Noteikti ir ļoti labs paradums — regulāri ar speciālu salveti vai piemērotu šķīdumu notīrīt visas ierīces un arī galda virsmu. Putekļu kārtiņa noteikti nedaiļo darbavietu.

  • Dienas beigās atstāj tīru un sakoptu darba vietu

Paradums, izejot no darba vietas, to atstāt tīru un sakoptu, ir ļoti labs un palīdz sevi disciplinēt. Pirms došanās mājās, velti katru dienu piecas minūtes, lai darba vietā vai kabinetā noliktu lietas pa vietām, sakārtotu galda virsmu, novāktu traukus, ja tādi pa dienu vēl aizķērušies.

  • Ievies ziņojumu dēli un plānošanas sienu

No liekiem papīriem un zīmītēm galdu labi var atbrīvot, ja ievieš ziņojumu dēli un plānošanas virsmu. Ja līdz šim līmlenta noturēja papīrgalus un zīmītes gan pie datora monitora malas, gan uz galda virsmas, tad to var aizstāt dēlis pie sienas. Viss redzams, bet uz galda kārtība.